Wizyta w Centrum Pieniądza

Data: 11.11.2019 r., godz. 15.00    778
6 listopada 2019 r. uczniowie klasy 1 a i 2 a uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Centrum Pieniądza NBP w Warszawie poświęconych tematyce związanej z pieniędzmi w szerokim i różnorodnym tego słowa znaczeniu.
Po przejściu elektronicznych barier i sprawdzeniu bagażu dzieci rozpoczęły swą wędrówkę po nieznanych zakamarkach muzeum. Dowiedziały się czym był handel wymienny, skąd się wzięły pieniądze, jak zmieniał się ich wygląd i dlaczego na świecie są różne waluty. Zwiedzały sale i miejsca, w których roiło się od informacji związanych z pieniędzmi. Miały możliwość obejrzenia różnych monet i banknotów, w tym najstarszej i najmniejszej spośród nich, z ogromnym zdziwieniem oglądały wejście do prawdziwego skarbca, próbowały udźwignąć sztabę złota i pieniądz ważący ok. 20 kg. Na zakończenie współpracując ze sobą miały za zadanie uzbierać jak największą górę pieniędzy, pod warunkiem, że będą ze sobą współpracowały. I udało się!
Wychodząc z Centrum Pieniądza wszyscy byliśmy bogatsi … o wiedzę na temat tego, bez czego dzisiaj trudno wyobrazić sobie życia.
Marzena Michrowska
Elżbieta Bandzul