Spotkanie z Policją – lekcja edukacyjna

Data: 26.09.2019 r., godz. 01.00    1155
Dnia 26 września 2019 roku dzieci uczęszczające do świetlicy przeżyły bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. Naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.
Pani Policjantka rozmawiała z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, przypomniała o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy swoim ubiorze, o tym jak ważny jest kask podczas jazdy na rowerze lub hulajnodze, jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi. Uczniowie dowiedzieli się o postawie żółwia, czyli jak obronić się przed atakiem agresywnego psa.
Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa podstawowych akcesoriów policjanta.
Uczniowie mieli możliwość wykonania odcisku linii papilarnych i na pamiątkę mogli zabrać go do domu.
Dzieci bardzo czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się spostrzeżeniami i doświadczeniami i zadawały dużo pytań.
Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły Pani Policjantce podziękowanie, za pouczającą i interesującą lekcje.

Tekst, zdjęcia: Małgorzata Górska