Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ze szkolną biblioteką

Data: 08.10.2021 r., godz. 21.20    668
Poetka, Wisława Szymborska powiedziała kiedyś, że „Czytanie książek jest najpiękniejszą zabawą, jaką ludzkość mogła sobie wymyślić”.
My się z tym w pełni zgadzamy, a jeśli do tego ktoś wymyślił święto czytania, to nie sposób tego dnia nie celebrować.
29 września, kiedy to przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, do klasy 0a oraz klasy 2b prosto z biblioteki szkolnej zawitał teatrzyk kamishibai. Przedszkolaki wysłuchały czytanej przez panią bibliotekarkę historii dziewczynki o imieniu Walentynka, która bardzo lubiła podróże, ale nie potrafiła nikomu odmawiać. Dzieci pięknie odpowiadały na pytania, wymyśliły zakończenie czytanej opowieści. Rozmawialiśmy także o asertywności.
Klasa 2b poznała historię pewnego Lwa, który znalazł się w Paryżu. Po wysłuchaniu i obejrzeniu pięknie ilustrowanej opowieści porozmawialiśmy o zabytkach stolicy Francji, a także o uczuciach, jakie towarzyszyły głównemu bohaterowi podczas wędrówki przez to ogromne miasto.