Święto Dziękczynienia

Data: 12.12.2019 r., godz. 14.00    891
W ostatni tydzień listopada trzy uczennice klasy 8e: Maria Łysowska, Julia Żak i Paulina Mijakowska pod opieką Pani Marii Blachowskiej postanowiły przybliżyć uczniom naszej szkoły temat popularnego święta Dziękczynienia obchodzonego w wielu krajach. Dziewczęta w swojej prezentacji ukazały mnóstwo, zapewne dla wielu osób - nowych, ciekawych informacji o tym wyjątkowym dniu. Przedstawiły historię, tradycje oraz zachowania obowiązujące w krajach celebrujących owe święto. Lekcje przeprowadzane były w języku angielskim, a występujące w niej czynności interaktywne pozwoliły obu stronom (zarówno prezentującym jak i widzom) weryfikacje umiejętności porozumiewania się w tym języku. Zabawa połączona z nauką zakończona była prostym testem wiedzy o obyczajach Święta Dziękczynienia. Uczniowie ocenili pracę młodych prezenterek na piątkę z plusem!