Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Data: 31.01.2022 r., godz. 09.00    725
Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej, to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. W tym dniu następuje oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki.
Głównym celem uroczystości jest zachęcenie dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej i rozwijania umiejętności czytania.
W naszej szkole Pasowanie na Czytelnika odbyło się 25 stycznia i jak zawsze miało bardzo uroczysty charakter. Uczniowie klas pierwszych, ubrani w galowe stroje, zebrali się w pięknie przystrojonej sali, gdzie czekali na nich starsi koledzy z klasy 3A, którzy pod kierunkiem wychowawczyni, Pani Elżbiety Bandzul przygotowali przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami”. Aktorzy spisali się na medal i na koniec zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak dbać o książki wypożyczone z biblioteki oraz tego, że należy przestrzegać regulaminu wypożyczeń. Nauczyli się również krótkiego wierszyka o tym, jak należy obchodzić się z wypożyczoną książką. Nie zabrakło też zagadek ze świata bajek i baśni.
Po przedstawieniu uczniowie klas pierwszych w skupieniu i z powagą uroczyście przyrzekli, że będą kochać książki i szanować je, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę spotkania każdy uczeń otrzymał książkę ufundowaną przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek” oraz dyplomy i piękne zakładki, które wykonali uczniowie klasy 7B.