1 kwietnia Międzynarodowy Dzień Klauna

Data: 05.04.2022 r., godz. 19.20    395
Prima aprilis to dzień w którym każdy może zostać ofiarą dowcipu. A kto zna się na nich lepiej od klaunów? Dlatego też 1 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Klauna.
Podczas zajęć w świetlicy dzieci poznały postać Klauna. Klaun wyróżnia się specjalnym makijażem, w którym dominuje biel i czerwień. Klauni nie mówią podczas występów. Co najwyżej wydają dźwięki odzwierciedlające nastrój, niebędące słowami. Bardzo ważną rolę odgrywa mimika. Biały puder pokrywający całą twarz, szminka wykraczająca poza usta i rumieńce pozwalają dostrzegać niewerbalne przekazy nawet tym widzom, którzy siedzą na odległych miejscach. Inne cechy to strój, którego charakterystyczne elementy to: groteskowo duże buty oraz luźne lub w inny sposób niedopasowane ubranie, sztuczny nos w kształcie czerwonej kuli jakby miał katar. Może być maleńki kapelusik z kwiatkiem na długiej antence, peruka lub sztuczna łysina. Całe ubranie powinno składać się z wielu jaskrawych kolorów. Uczniowie wykonali prace plastyczno-techniczne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zajęcia i zdjęcia: J.Wróblewska, I.Koczara, I.Witan, M.Banaszek, D.Sztangierska