Święta wielkanocne tuż, tuż…

Data: 12.04.2022 r., godz. 22.10    478
W dniu 8 kwietnia bibliotekę szkolną odwiedziła klasa 1 c, która uczestniczyła w lekcji bibliotecznej na temat tradycji i zwyczajów Wielkanocnych, prowadzonej przez panią Kasię.
Wielkanoc to wyjątkowy czas dla każdego z nas, wiąże się z nim wiele tradycji i obrzędów. Podczas lekcji dzieci rozmawiały o panujących w Polsce tradycjach i zwyczajach wielkanocnych, o tradycyjnych potrawach, jak również o tym, co powinno znaleźć się w koszyku wielkanocnym. Z wielką chęcią dzieci opowiadały, jak w ich domach obchodzone są święta wielkanocne i jakie panują tradycje i zwyczaje. Oczywiście wizyta w bibliotece nie mogła obyć się bez czytania! Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali kilku opowiadań pochodzących z książki „Wielkanoc w Kisielicach Małych. Opowiastki i przepisy”.
Na zakończenie lekcji samodzielnie pokolorowały kolorowanki, pisanki, świąteczne zajączki i koszyczki wielkanocne, świetnie się przy tym bawiąc.