Dzień 22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi.

Data: 08.05.2022 r., godz. 17.00    459
Ziemia to nasz wspólny dom, więc dbanie o niego jest naszym wspólnym obowiązkiem. Również wychowankowie świetlicy włączyli się w obchody tego święta...
Również wychowankowie świetlicy włączyli się w obchody tego święta i przez ostatni tydzień realizowali zajęcia o charakterze edukacyjno- ekologicznym. W trakcie zajęć, poznawaliśmy zasady zachowań proekologicznych. Rozmawialiśmy na temat ochrony środowiska i co to jest recykling. Oglądaliśmy filmy edukacyjne „Strażnicy Ziemi” oraz „Jak dbać o środowisko?”, rozwiązywaliśmy krzyżówki, słuchaliśmy i uczyliśmy się piosenki „Zielony dom”. Czytaliśmy wiersze przyrodnicze J. Tuwima ”Stół” i M. Strzałkowskiej "Raj na Ziemi". Wykonaliśmy eksperyment z bibułą i wodą ukazujący, jak szkodliwe dla gleby są dzikie wysypiska śmieci. Rozmawialiśmy o tym, jakie śmieci trafiają np. do lasu, jak dużo czasu potrzeba, aby uległy rozkładowi . Stworzyliśmy poidełka dla pszczół, las w słoiku i sadziliśmy kwiaty i warzywa. Dzieci wykonały pracę plastyczną „Matka Ziemia” i plakat dotyczący recyklingu.

Zajęcia i zdjęcia : Nauczyciele świetlicy