„Biblioteka – świat w jednym miejscu”

Data: 21.05.2022 r., godz. 23.00    548
Pod takim hasłem obchodzone było tegoroczne święto miłośników czytania.
W dniach 8 – 15 maja każdego roku w Polsce odbywa się Tydzień Bibliotek, święto organizowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Jest to okazja do organizowania różnych wydarzeń kulturalnych, spotkań czytelniczych mających na celu rozbudzenie miłości do książek zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.
W naszej bibliotece przez cały ten tydzień rozgościła się Nela- Mała Reporterka. Jej książki znają wszystkie, albo prawie wszystkie dzieci. Nela z kart swoich książek zaprosiła czytelników z klas pierwszych, drugich i trzecich do świata swoich egzotycznych podróży. Nawiązując do hasła „świat w jednym miejscu”, które odnosi się do biblioteki jako do mikro i makrokosmosu, my postanowiłyśmy przenieść naszych czytelników do mikroświata i razem z Nelą wyruszyć w podróż do Ameryki Środkowej, gdzie odkryliśmy niesamowite gatunki żab. Młodzi odkrywcy z zaciekawieniem słuchali ciekawostek o tych niespotykanych w Polsce płazach, aktywnie uczestniczyli w dyskusji i bezbłędnie odpowiadali na pytania w przygotowanym dla nich quizie.
Po wizycie w bibliotece wychowawczyni każdej klasy zapoznała uczniów z jeszcze jednym rozdziałem z książki „Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany”, tym razem był to rozdział poświęcony lamom. Na koniec wszyscy uczniowie wykonali niezwykłe, kolorowe książki ilustrujące życie małych żab i większych lam.
Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wspólnie uczestniczyć w święcie bibliotek.

Zapraszamy do biblioteki, gdzie można obejrzeć wystawkę książek przyrodniczych wykonanych przez podróżników z klas 1-3.