Wizyta strażaka Jakuba Langiera

Data: 21.06.2022 r., godz. 22.00    406
20 czerwca naszą świetlicę odwiedził strażak Jakub Langier. Opowiedział uczniom z kl. 0-III o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.
Podczas rozmowy o zbliżającym się letnim wypoczynku, w górach bądź w pobliżu kąpielisk wodnych, gdzie w większości będą spędzać wakacje nasi uczniowie, Pan Jakub Langier zwrócił uwagę na różne zagrożenia i sposoby ich uniknięcia. Podpowiedział także, do kogo zwrócić się o pomoc, gdy komuś stanie się krzywda, i jak skutecznie wezwać ratunek poprzez numer alarmowy 112. Przy okazji nasz gość udzielił odpowiedzi na pytania o swoją pracę: od jakiego wieku można zostać strażakiem i jakimi przypadkami zajmuje się straż pożarna. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość przymierzenia hełmu strażackiego. Chętni do tego ustawili się w długiej kolejce. Na koniec dzieci w świetlicy wykonały rysunki, na których pokazały, jak ostrożnie i bezpiecznie będą spędzać tegoroczne wakacje.
Serdecznie dziękujemy Panu Jakubowi za pouczające i miłe spotkanie! Życzymy mu zawsze szczęśliwych powrotów z akcji!

Nauczycielki świetlicy i zerówki