Akcja – Podręczniki!

Data: 10.10.2022 r., godz. 07.05    376
Zapraszamy do obejrzenia kilku kadrów, jak wygląda biblioteka, kiedy zagoszczą w niej podręczniki.

1 września zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym, a wraz z nim szkoła wypełniła się uczniami wypoczętymi po długich wakacjach. Uczniowie wkroczyli w nowy rok szkolny pełni energii, zapału i nowych pomysłów, gotowi na nowe wyzwania. Jednak, aby móc w pełni rozpocząć naukę, trzeba mieć do tego odpowiednie narzędzia. W szkole są nimi PODRĘCZNIKI!
Są one niezbędne w procesie nauczania, pomagają zgłębić wiedzę, powtórzyć oraz przypomnieć coś, co umknęło. Im starsi uczniowie, tym mają więcej przedmiotów, a tym samym podręczników. Zanim jednak trafią one w ręce głodnych wiedzy uczniów muszą przejść długą drogę. Kiedy Wy – drodzy uczniowie- jeszcze w najlepsze wypoczywacie na wakacjach, panie bibliotekarki
w pocie czoła (dosłownie!) przygotowują dla Was książki do nauki. Kartony z książkami trzeba rozpakować, podręczniki posegregować, policzyć, sprawdzić zgodność z nadesłanymi dokumentami
i opracować w systemie bibliotecznym Dopiero wtedy podręcznik może zostać wypożyczony uczniowi na jego indywidualne konto i służyć mu przez cały rok szkolny, aż do czerwca.
Wierzymy, że będziecie szanować powierzone Wam podręczniki i jednocześnie przypominamy o tym, że to nie tylko Wam będą one służyły w tym roku, ale w następnym trafią do innego ucznia, dlatego ważne jest, aby ich nie niszczyć.