Data: 10.10.2022 r., godz. 07.15    400

W 2001 roku Polska Izba Książki ustanowiła dzień 29 września Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Patronką tego święta jest pisarka Janina Porazińska, a dzień 29 września jest dniem jej urodzin.
Przyznacie, że to nietypowe święto jest bardzo przyjemne jak i pożyteczne. Przypomina o tym, jak ważne jest czytanie. Głośne czytanie jest okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem czy kolegami.
Nasza biblioteka tego dnia gościła uczniów klasy 1A wraz z wychowawczynią, panią Elżbietą Bandzul. Rozmawialiśmy na temat zalet czytania książek i oczywiście głośno odczytaliśmy uwielbianą przez wszystkie dzieci książkę Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Uczniowie wybrali część II, mniej znaną i z niej przeczytaliśmy kilka rozdziałów.
Dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione książeczki, które chętnie czytają w domu z rodzicami, a w bibliotece sami głośno odczytali krótki fragment swojej książeczki. Tego dnia zadaniem domowym było głośne czytanie wraz z rodzicami.
Święto Głośnego Czytania warto bowiem obchodzić każdego dnia!