Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Data: 20.10.2022 r., godz. 20.00    574
10 października obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji w klasie 7a został przeprowadzony cykl zajęć na ten temat: „Jak dbać o zdrowie psychiczne?”, „Wszyscy jesteśmy inni”, „Pozytywne myślenie. Zamiana myśli negatywnych na pozytywne”, „Identyfikujemy to, w czym jesteśmy dobrzy. Kształtowanie poczucia własnej wartości”.
Uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o zdrowie psychiczne. Nie tylko poznali główne emocje, ale zrozumieli ich funkcje. Odkryli, że złość też jest nam potrzebna i wcale nie jest zła, trzeba tylko umieć nad nią panować. Siódmoklasiści szukali swoich mocnych stron i uczyli się pozytywnego myślenia, zamieniając myśli negatywne na pozytywne. Rozmawiali na temat tego, co powinno zaniepokoić w zachowaniu, i gdzie można wtedy szukać pomocy. Uczniowie znają już numer 116 111, który jest czynny całą dobę 7 dni w tygodniu i jest bezpłatny.
Jeszcze raz potwierdziło się, że każdy z nas jest inny, inaczej odbiera otoczenie, lubi inne rzeczy. I to jest dobre! Dzięki temu świat jest ciekawszy. Akceptując innych, człowiek uczy się akceptować siebie. I odwrotnie - akceptując siebie, akceptuje innych.
Klasa 6b również zajmowała się tematem zdrowia psychicznego. Zrealizowano zajęcia, które dotyczyły definiowania emocji. Podczas lekcji wykorzystano komiks i historię „Wspaniała Mei i przyjaciele" jako inspirację do rozmów o emocjach i uczuciach. W ramach zajęć powstał " diagram uczuć klasy 6B", który pozwolił uczniom zaprezentować wachlarz emocji i pomógł im w ich definiowaniu i zrozumieniu.
Zajęcia realizowały: Anna Kłodawska, Iwona Turska- Jamanek, Agnieszka Śmigielska, Beata Frączek, Beata Szymańska.