Świetlicowo-zerówkowy Dzień Listonosza

Data: 25.10.2022 r., godz. 15.15    428

18 października 1558 roku król Zygmunt II August powołał do życia Pocztę Królewską. Jej zadaniem było przekazywanie wiadomości na trasie Kraków-Wiedeń-Wenecja. Z tej okazji obchodzimy Dzień Poczty Polskiej, często nazywane Dniem Listonosza, święto które m. in. jest dobrą okazją do nagrodzenia najlepszych urzędów pocztowych i listonoszy.
W Świetlicy i Zerówce uczniowie dowiedzieli się z jak wygląda praca listonosza i Urzędu Poczty. Z tej okazji obejrzeli filmik edukacyjny "Dzień Listonosza". Poznali nazwę "Filatelistyka" - czyli motywy na znaczkach pocztowych. Następnie projektowali własny znaczek pocztowy. Rozwiązywali także zagadki dotyczące poczty. Na koniec oglądali film o pracy listonosza Pata.

Zajęcia: Bogusława Uszyńska, Joanna Langier- Marciniak, Agnieszka Cieślak.