„Zwierzęta Afryki”

Data: 13.12.2022 r., godz. 17.20    381
Spotkanie z podróżnikami: Anną Olej-Kobus i Krzysztofem Kobusem.
„Zwierzęta Afryki”- spotkanie z podróżnikami: Anną Olej-Kobus i Krzysztofem Kobusem.
Dlaczego słoń ma trąbę i do czego jest mu potrzebna? Ile metrów mierzy żyrafa? Kto mieszka na pustyni? Czy zebra jest biała w czarne pasy czy czarna w białe pasy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznały dzieci z grupy „0a” podczas niezwykle ciekawego spotkania z podróżnikami i dziennikarzami: Anną Olej-Kobus i Krzysztofem Kobusem.
Państwo Kobusowie przybyli na spotkanie z wielką skrzynią pełną afrykańskich zwierzaków Nie były to oczywiście prawdziwe zwierzęta, a jedynie ich atrapy, ale za to zakupione w Afryce, albo wykonane przez tamtejszych mieszkańców z koralików lub wyrzeźbione w drewnie. W ciągu tej niezwykłej godziny sala zerówkowa zamieniła się w galerię zdjęć i okazów zwierząt, o których z pasją opowiadali podróżnicy. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek na temat zwierząt, które same widziały jedynie w zoo, uczyły się naśladować odgłosy niektórych z nich. Miały też okazję dotknąć prawdziwego piasku przywiezionego z pustyni Namib, dotknąć bransoletki wykonanej ze skorupek strusich jaj i powąchać, jak pachnie gniado ptaka mieszkającego na drzewach w Afryce. Na koniec spotkania mogły kupić sobie książkę napisaną przez panią Annę „Zwierzęta Afryki” z autografem autorki.
Spotkanie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu z NPRC na lata 2021-2025.