Biblioteczka dla dzieci z Ukrainy

Data: 20.12.2022 r., godz. 17.00    285
29 listopada 2022 roku w naszej szkole otworzyliśmy biblioteczkę dla dzieci z Ukrainy, które wspólnie z nami tworzą społeczność szkolną.
To przedsięwzięcie wykonaliśmy we współpracy z fundacją "Zaczytani”. Książki w języku ukraińskim pozyskaliśmy również z fundacji " Edukacja dla Demokracji" oraz część kupiliśmy dzięki wsparciu finansowemu firmy Provident.
Ponieważ ważna jest tożsamość kulturowa i językowa przybyłych do nas dzieci, stąd pomysł na "zaczytaną" ukraińską bibliotekę.
Tego dnia zajęcia poprowadziła pani Maryna. Dzieci były szczęśliwe, że podczas lekcji obowiązywał język ukraiński.
W ramach podziękowania uczniowie wykonali kartki świąteczne, które przekazali naszym gościom.

Anna Kłodawska