Bezpieczne ferie

Data: 07.02.2020 r., godz. 18.00    1036
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, które były związane z bezpieczeństwem w czasie ferii zimowych. Rozmawialiśmy o zagrożeniach, jakie mogą się pojawić w trakcie zimowych szaleństw. Wspólnie ustaliliśmy, co należy zrobić, aby ferie przeżyć wesoło, zdrowo i bezpiecznie.
Wychowawcy świetlicy przed zbliżającymi się feriami podjęli następujące działania:
- rozmawiali z dziećmi nt. różnych sposobów spędzania wolnego czasu,
- przeprowadzili pogadankę na temat: „Bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu i lodzie w czasie ferii zimowych”,
- inspirowali dzieci do wykonania prac plastycznych pt. „Bezpieczne ferie”,
- ułożyli wspólnie z uczniami - metodą burzy mózgów - Kodeks postępowania podczas ferii zimowych, który powieszony został w widocznym miejscu w świetlicy,
- zachęcili dzieci do kolorowania ilustracji ukazujących pozytywne i negatywne sytuacje podczas zabaw zimowych; zostały one wykorzystane do wykonania gazetki tematycznej pt. „Bezpieczne ferie”,
- chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Bezpieczne ferie”. Organizatorem konkursu był Urząd Miasta Legionowo. Konkurs przeprowadziła Straż Miejska w Legionowie wraz z Komisariatem Rzecznym Policji w Warszawie.

Tekst, zdjęcia: Małgorzata Górska