B&N B jak bezpieczny N jak niechroniony

Liczba odwiedzających: 1952
B&N, CZYLI B JAK BEZPIECZNY I N JAK NIECHRONIONY
W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła bierze udział w programie mazowieckiej policji pt. „B&N, czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”. Głównym organizatorem jest Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu. Partnerzy strategiczni to: Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, Mazowiecki Kurator Oświaty i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów.
Program zawiera zbiór przedsięwzięć zmierzających do aktywizacji społeczności szkolnych i lokalnych, realizowanych poprzez działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego w obszarach edukacji i promocji bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

Kontynuujemy działania w ramach projektu „B&N”
10 PAŹDZIERNIKA 2016
To już drugi rok szkolny pracujemy przy realizacji projektu, który zwraca naszą szczególną uwagę na bezpieczeństwo w szkole i poza nią. Jesteśmy wtedy szczęśliwi, gdy czujemy się bezpieczni. A oto nasze prezentacje korytarzowe.

Piknik Rodzinny w „Ósemce” pod hasłem „B&N, czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”
12 CZERWCA 2016

W sobotę 4 czerwca teren wokół Szkoły Podstawowej nr 8 stał się miejscem wyjątkowo bezpiecznym i pełnym radości.
Uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami popisywali się znajomością przepisów ruchu drogowego, startując w przeróżnych wyścigach rowerowych, slalomach, pokonując tory z przeszkodami. Rozwiązywano krzyżówki, rysowano znaki drogowe, a nawet wykonywano je z masy solnej i potem malowano. Uczniowie z klasy szóstej przekonywali młodszych kolegów, że elektryczność jest zbawienna, ale bywa też niebezpieczna.
Nad prawidłowością konkursów czuwali zaproszeni policjanci, którzy przypominali o tym, jak być widocznym na drodze. Przyjechali do nas pięknym radiowozem i z mnóstwem prezentów. Tego dnia trudno także było oprzeć się pokusie zajrzenia do pięknego wozu straży pożarnej. Choć na chwilę każdy uczeń mógł poczuć się strażakiem.
Bezpieczny uczeń, to uczeń zdrowy i wypoczęty, a więc podczas pikniku można było zjeść zdrowe sałatki, wypić świeże soki, które przygotowywały dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Nie zabrało rozgrywek sportowych, szczególnie w piłkę nożną, przeciągania liny i Fotobudki, w której robiono najdziwniejsze zdjęcie.
To był udany i piękny dzień, za który serdecznie dziękujemy Rodzicom i wszystkim Sponsorom.
Dyrektor, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowie

GALA B&N, CZYLI PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ REALIZOWANYCH W RAMACH PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO
15 MAJA 2017

8 maja 2017 w Warszawie odbyła się uroczysta Gala B&N, czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony. Spotkanie było okazją do podziękowania za pracę dla ponad 400 konsultantów i koordynatorów za wszelkie działania zmierzające do aktywizacji społeczności szkolnych i lokalnych w obszarach edukacji i promocji bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.
Certyfikaty koordynatora ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego otrzymali następujący nauczyciele naszej szkoły:
1. Choduń Anna
2. Guzek Beata
3. Kosiorowska Joanna
4. Wróblewska Joanna

B&N B jak bezpieczny N jak niechroniony” – sprawozdanie
16 WRZEŚNIA 2016

Sprawozdanie z realizacji Działań podejmowanych w ramach Realizacji założeń programu „B&N B jak bezpieczny N jak niechroniony”
Plik do pobrania:
 Sprawozdanie rok szkolny 2017/2018