Szkoła Pamięta

Data: 28.10.2020 r., godz. 09.00    2057
Świetlica szkolna już kolejny raz przystąpiła do Akcji Szkoła Pamięta.
„Dla tych, którzy odeszli w nieznany świat,
płomień na wietrze kołysze wiatr.
Dla nich tyle kwiatów pod cmentarnym murem
i niebo jesienne u góry.
Dla nich harcerskie warty i chorągiewek gromada
i dla nich ten dzień – pierwszy dzień listopada .”
D. Gellnerowa „Dla tych, którzy odeszli”

Świetlica szkolna już kolejny raz przystąpiła do Akcji Szkoła Pamięta. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.
Nasi uczniowie zapoznali się z prezentacją multimedialną przygotowaną przez nauczycieli, wspólnie uporządkowaliśmy Pomnik Sybiraków, zapaliliśmy znicze, wykonaliśmy gazetkę świetlicową.
Zdjęcia, zajęcia: J. Wróblewska, M. Górska