Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowie w sprawie zmiany organizacji zajęć dydaktycznych i opiekuńczo – wychowawczych od 9 do 29 listopada br.

Data: 05.11.2020 r., godz. 23.55    Liczba odwiedzających: 1442
Szanowni Państwo,

od poniedziałku, 9 listopada br. w klasach 1-8 pracujemy w systemie nauczania zdalnego.

W związku z powyższym ustalamy inne godziny trwania zajęć we wszystkich w/w klasach:
1. 8.15 – 8.50
2. 9.00 – 9.35
3. 9.45 – 10.20
4. 10.30 – 11.05
5. 11.15 – 11.50
6. 12.20 – 12.55
7. 13.10 – 13.45
8. 13.55 – 14.30
9. 14.40 – 15.15

Oddziały obowiązkowego wychowania przedszkolnego pracują w trybie stacjonarnym – bez zmian. Dzieci będą mogły korzystać z obiadów w stołówce szkolnej.

Inne ważne ustalenia dotyczące okresu nauczania zdalnego w klasach 1-8:
1. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uczniowie mający problemy techniczne z korzystaniem z lekcji online, mogą korzystać z tych lekcji
w szkole po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby wychowawcy klasy, który przekaże te informację dyrektorowi szkoły – do piątku 6 listopada br..

2. Wychowawcy monitorują realizację obowiązku szkolnego (kontrola każdego dnia) przez uczniów swojego zespołu klasowego, o zaistniałych problemach informują rodziców uczniów i dyrektora szkoły.

3. W związku ze zgłaszanymi przez uczniów problemami związanymi z wyrzucaniem z lekcji – nauczyciele proszeni są o zwracanie uwagi na zgłaszane problemy i przywracanie uczniów na lekcje.

4. Informacje o zadaniach domowych dla uczniów przekazujemy za pośrednictwem dziennika elektronicznego albo w innej formie
po wcześniejszym uzgodnieniu z uczniami i rodzicami.

5. Opcja prezentowania podczas lekcji jest zarezerwowana dla nauczyciela, aby uniknąć ewentualnych niespodzianek ze strony uczniów.

6. O niewłaściwym zachowaniu uczniów podczas lekcji online nauczyciel przedmiotu na bieżąco informuje rodziców i wychowawcę klasy.

7. Zajęcia rewalidacyjne – po wcześniejszym zgłoszeniu rodziców do wychowawcy klasy i dyrektora szkoły – mogą odbywać się w szkole.

8. W szczególnie uzasadnionych przypadkach – po wcześniejszym zgłoszeniu wychowawcy klasy i dyrektorowi szkoły – uczniowie klas 1-3 będą mogli korzystać z opieki świetlicy szkolnej (informacje do piątku – 6 listopada br.).

9. Nauczanie indywidualne prowadzone będzie zdalnie.

10. Psychologowie i pedagodzy w poniedziałek pracują zgodnie ze swoim planem zajęć, we wtorek z – po zebraniu informacji od wychowawców klas – zostanie ustalony nowy harmonogram dla wszystkich specjalistów pracujących w szkole.