Zasady przyjęć dla uczniów rozpoczynających naukę w klasie I Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowie od 1 września 2021 r.

Data: 17.02.2021 r., godz. 08.00    Liczba odwiedzających: 1478
1. Do klasy I w szkole podstawowej przyjmowane są:
- dzieci 7 - letnie (rocznik 2014), objęte obowiązkiem szkolnym;
- dzieci 6 – letnie (rocznik 2015) zgodnie z wolą rodziców, jeśli dziecko korzystało
z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno – pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.
2. Dzieci, którym organ wykonawczy gminy wskazał jako miejsce realizacji obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego oddział przedszkolny
w szkole podstawowej innej niż szkoła, w obwodzie której dziecko mieszka, na wniosek rodziców są przyjmowane do klasy I tej szkoły podstawowej bez przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego (art. 130 ust. 6 ustawy Prawo oświatowe). Wniosek składa się do dyrektora szkoły, do której uczęszcza dziecko - do 30 kwietnia 2021 r.
3. Kandydaci zamieszkali w obwodzie danej szkoły podstawowej ubiegający się
o przyjęcie do klasy I w tej szkole podstawowej przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia. Do zgłoszenia dołącza się oświadczenie o miejscu zamieszkania rodziców kandydata i kandydata składane pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.
3. Zgłoszenia dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły przyjmowane są w terminie 1 marca – 30 kwietnia 2021 r.
Druki stosownych zgłoszeń, oświadczeń oraz wniosków rodziców dzieci będą dostępne na stronie internetowej szkoły.
Kandydaci zamieszkali poza obwodem danej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy I po zakończeniu zapisów dzieci z obwodu szkoły, jeśli szkoła będzie dysponowała wolnymi miejscami.
Decyzja o ogłoszeniu ewentualnej rekrutacji należy do dyrektora szkoły.
Szanowni Rodzice,
Ze względu na sytuację epidemiologiczną i obostrzenia sanitarne
nie przewidujemy organizacji dnia otwartego dla rodziców przyszłych uczniów klas I.

W celu przybliżenia Państwu informacji na temat szkoły przygotowaliśmy dla Państwa prezentacje i film dotyczące:
dojrzałości szkolnej,
• poniżej galeria zdjęć naszej szkoły,
film.

Zachęcamy do zapoznania się z nimi. Mamy nadzieję, że dostarczą one Państwu niezbędnych informacji.