Szkoła z klasą 2.0

Liczba odwiedzających: 2278
Festiwal Projektów w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0 (18 CZERWCA 2015)

Po całorocznej pracy w ramach projektu Szkoła z klasą 2.0, w naszej szkole odbył się Festiwal Projektów prezentujący efekty naszych zmagań w programie. Festiwal trwał 3 dni.
27 maja odbyła się lekcja otwarta prowadzona przez panie Monikę Stańczak i Marię Dobrzyńską. Gośćmi tej lekcji byli uczniowie klasy 4 wraz z nauczycielem historii ze Szkoły Podstawowej nr 2, dyrekcja SP nr 8 oraz uczniowie naszej szkoły. Nauka poprzez zabawę prowadzona przez 5 uczennic z kl. 6 oraz przy asyście nauczycieli spotkała się z zainteresowaniem uczniów. Lekcja składała się z 2 części – pierwsza to prezentacja, quizy, rebusy i kalambury, druga część to gra angażująca bezpośrednio uczniów i sprawdzająca refleks, wiedzę i inteligencję. Uczniowie cieszyli się z odmiennego sposobu prowadzenia lekcji i przyjęli go z zainteresowaniem.
Druga część festiwalu odbyła się 29 maja. Uczniowie klasy 4c, Mateusz Kibler i Igor Szuszkiewicz pod okiem pań Anety Bonat i Elżbiety Baczewskiej, przeprowadzili lekcje podsumowujące w klasach 3d, 4a, 4d i 5b.
Podczas prowadzonych lekcji, uczniowie dokonali prezentacji realizowanych przez nauczycieli ścieżek edukacyjnych oraz metod stosowanych w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0.
Po krótkim podsumowaniu dotychczasowych osiągnięć szkoły, uczniowie poszczególnych klas mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną na temat robotyki i zastosowania robotów w życiu codziennym. W dalszej części lekcji został zaprezentowany robot LEGO, który przenosił różne drobne przedmioty. Wywołał on ogromne zainteresowanie wśród uczniów, którzy mieli okazję sami nim sterować.
Trzecia część festiwalu odbyła się 3 czerwca pod kierunkiem pani Beaty Guzek i pani Ligi Michalskiej. Odbiorcami byli uczniowie z klas 0-3. Uczniowie objaśnili zebranym dzieciom, w jakim projekcie uczestniczyli, na czym on polegał i czym się zakończył. Została przedstawiona prezentacja: „Jak powstaje książka”. W dalszej części spotkania poszczególni uczniowie czytali swoje książeczki, pokazywali obrazki.
Lekcje okazały się dla uczniów bardzo ciekawe i interesujące. Pokazały, jak wiele w ich edukację może wnieść udział w projekcie Szkoła z Klasą 2.0 oraz, że uczyć się można również przez zabawę.



SZKOŁA EKSPERCKA (1 LIPCA 2016)

W tym roku szkolnym po raz kolejny przystąpiliśmy do wersji płatnej ogólnopolskiego programu „Szkoła z klasą 2.0”. Jest to kompleksowy program wsparcia całej szkoły: dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów, skierowany do placówek wszystkich poziomów edukacyjnych z całej Polski, który trwa od września do końca sierpnia. Proponuje on nauczycielom ciekawe i skuteczne metody nauczania, a dyrektorów wspiera w niełatwym procesie wprowadzania zmian.
W czasie trwania programu nauczyciele pracowali wraz z uczniami realizując w każdym semestrze jedną wybraną ścieżkę edukacyjną z 8 możliwych. Potem wszystkie zadania szczegółowo opisywali na Platformie internetowej programu.
Dzięki wyróżniającym się działaniom nauczycieli i szkolnego koordynatora:
p. Joanna Marciniak-Langier – nauczyciel świetlicy szkolnej,
p. Anna Mroczkowska – nauczyciel języka angielskiego,
p. Iwona Sienkiewicz – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej,
p.Elżbiecie Baczewskiej – nauczyciel zajęć komputerowych
ich opisane na platformie programu przeprowadzone zajęcia uzyskały odznaczenia „Dobra Praktyka”, zaś szkoła otrzymała tytuł SZKOŁY EKSPERCKIEJ.




TARGI 2.0 SZKOŁA Z KLASĄ 2.0
„Drogi uczestniku targów!
Jesteś osobiście znany Dyrekcji i wszystkim nauczycielom Naszej szkoły, w Tobie pokładamy wielkie nadzieje. Uważamy, że szczególnie dla Ciebie ważna jest walka o Twoją przyszłość, jednak bez wiedzy nie sprostasz zadaniom XXI wieku – nie będziesz umiał negocjować, wymieniać się wiedzą – jak na prawdziwym antycznym targu.
Czytanie (ze zrozumieniem) i Odkrywanie (tego co inni już wymyślili) jest podstawą do nowych pomysłów, budowania swojego autorytetu i dawania dobrego przykładu młodszym, że warto się uczyć i warto być najlepszym.
Udowodnij, że świat historii i matematyki nie ma przed Tobą tajemnic …
Weź udział w Targach … a ocena zdolności wykorzystania wiedzy w praktyce pozwoli Nam z nadzieją patrzeć w Twoją przyszłość …”
11 lutego odbyły się Targi Szkoły z klasą 2.0 przeprowadzone w klasach czwartych pod kierunkiem pani Moniki Stańczak i pani Marii Dobrzyńskiej. Uczniowie chętnie i z zaciekawieniem przystąpili do quizów, zabaw, rebusów przygotowanych przez nauczycieli historii. Praca ich została nagrodzona dobrym ocenami. Dla niektórych uczniów była to świetna zabawa, a dla innych wyzwanie. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni z takiej formy zajęć i liczyli na powtórkę. Lekcji towarzyszyła wystawa prac uczniów naszej szkoły, która powstała w ramach tego projektu.
Druga część Targów 2.0 odbyła się 13 lutego w klasach piątych oraz w klasach drugich.
Panie Elżbieta Baczewska i Aneta Bonat dla uczniów z klas piątych przygotowały quizy z matematyki, przyrody, języka polskiego, które pozwoliły uczniom przekonać się, że komputer i Internet to nie tylko zabawa, ale także nauka. Odrobina rywalizacji i zaciekawienia wprowadziły podczas zajęć miłą atmosferę.
W tym samym dniu panie Lidia Michalska i Beata Guzek dla klas drugich przedstawiły realizację projektu: „Jesteśmy jak Hans Christian Andersen – życie i twórczość”. Podczas realizacji tego zadania dzieci wykorzystywały poznane wcześniej narzędzia informatyczne. W większym stopniu uświadomiły sobie, że zasoby Internetu są ogromne, że Internet nie służy tylko do grania, ale także do wyszukiwania wielu, często nieprawdopodobnych informacji.



Certyfikaty